Areola Repigmentasyonu (Yeniden Meme Başı Renklendirilmesi)

Ameliyatsız Estetik

Geçirilmiş cerrahi operasyonlardan 6 ay sonra,

  • Meme küçültme ( Mamoplasti)
  • Meme dikleştirme (Mastopeksi)
  • Mastektomiler ' lerden sonra areolanın tekrar renklendirilmesi yapılabilir.

Areola Repigmentasyonu, profesyonel eğitim, öğretim ve uzmanlık gerektiren özel bir tıbbi dövme'dir. Meme ameliyatı geçiren hem kadınların hem de erkeklerin görünüşünü ve özgüvenini arttırmada önemli bir etki sağlar . Areola Repigmentasyon uygulamaları ile meme rekonstrüksiyonundan sonra bir meme ucu oluşturabilir, yara izlerinin görünümünü en aza indirebilir. Meme başı daha doğal görünümlü bir renge kavuşturabilir. Areola Repigmentasyonu , Meme başı renklendirme, Göğüs ucu Pigmentasyonu, Yeniden meme başı yapımı, Meme pigmentasyonu veya Meme ucu renklendirilmesi olarak da adlandırılabilir.

Areola, meme ucunun çevresindeki deriden genellikle daha koyu ve daha kalın olan dairesel bir cilt alanıdır. Areola, memenin estetik görünmesinde çok önemli bir rol oynar. Bir kadının kendi imajı göğüslerinin görünümüne bağlı olabileceğinden, eksik bir meme başı  psikolojik olarak yıkıcı olabilir. Özellikle meme kanseri olan hastalar mastektomi (memenin alınması) sonrası meme rekonstrüksiyonu ile yeniden göğüslerine kavuşabilir. Ancak bu halde meme ucu olmadan kendilerini " tam" hissetmeyebilirler. Meme pigmentasyonu ile bu hastalar estetik olarak kendilerini eksizsiz hissederler.

Areola Repigmentasyonu (Yeniden Meme Başı Renklendirilmesi)

Teknik Uygulamalar

  • Areola-Nipel  Simülasyonu: Bu uygulama, mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonu geçirmiş kişiler uygundur.Bir meme ucu  görünümünü oluşturmak için medikal pigmentler kullanılır. Tek taraflı mastektomi hastası için bu işlem, yeniden yapılan memenin doğal memeye uymasına yardımcı olur. İki taraflı meme rekonstrüksiyonu olan hastalar için her iki meme başı yeniden oluşturulur. Göğüs ucu renklendirme ,  cerrah tarafından oluşturulan bir meme ucu ile veya olmadan gerçekleştirilebilir.
  • Areola Yara İzi Kamuflajı: Birçok meme ameliyatı, meme ucu kenarında veya çevresinde yara izi oluşturabilecek bir veya daha fazla kesi gerektirir. En sık görülen izler meme büyütme veya küçültme ameliyatlarından kaynaklanır. Kamuflaj teknikleri kullanılarak meme başı izi veya yara izi görünümü yumuşatılabilir veya azaltılabilir.
  • Areola Büyüklüğü ve Renk Dengesi: Meme ucu rengi medikal pigmentasyon ile koyulaştırılabilir, dengelenebilir veya açılabilir.
  • Emzirmeden sonra meme başı rengi koyulaşmış olabilir. Daha önce çeşitli yöntemlerle rekonstrüktif ameliyat olan hastaların mevcut durum daha iyi olsun diye uygulanabilir.
  • Areola greft ameliyatı geçirmiş olan hastalara yardımcı olmak için uygulanabilir. Ciltte renk değişikliği bozukluğu olan hastalar (Vitiligo) areola renklendirilmesiden yararlanabilir.
  • Ayrıca meme ameliyatı geçirmemiş ancak meme başı rengi veya boyutu konusunda bilinçli (çok hafif veya çok küçük) kişiler bu uygulamayı kendilerini daha iyi hissetmek için seçebilirler.

Amacım  meme rekonstrüksiyonu geçiren hastaların özgürce aynaya bakmalarını sağlamak.

diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.