Dermapen

Cilt yenileme | Leke tedavisi | Gözenek tedavisi

Dermapen nedir?

Dermapen, cildin üst tabakası yani epidermisle ilgili problemlerde kullanılan bir tedavi çeşididir. Cildin üst tabakasına mikro iğneler ile kontrollü bir hasar veriyoruz aslında, bu sayede uyarılan cilt kendini yenilemek için çalışmaya başlıyor. Dermapen sadece cilt için değil saçlı derideki dolaşımı hızlandırmak için de kullandığımız bir yöntem, uyarılan saç köklerinde ki kan dolaşımı arttıkça saç kökleri de daha güçlü hale geliyor.

 

Dermapen hangi problemler için yapılır?

Önceden geçirilmiş akne problemine bağlı olarak oluşan akne izleri, geniş gözenekler, güneş lekeleri, yara izleri ve yaşlanmaya bağlı oluşan ince çizgiler için kullanılan bir uygulamadır.

Dermapen elaskiyet kaybı için uygulanan bir tedavi yöntemi değildir ayrıca gözaltı torbalarına ve morluğada iyi gelmez.

 

Dermapen nasıl uygulanır?

Dermapen uygulamasına başlanmadan önce hastanın cildine lokal anestezik krem sürülür 15 dakika kadar beklenir. Daha sonra kuru Dermapen yapılabilecek olduğu gibi mezoterapik ajanlarla veya PRP ile birlikte Dermapen uygulaması yapılabilir. Cildin kendini yenileme süresi 21 gün olduğunu düşünürsek, Dermapen sıklığı da yüzeyel bir Dermapen yapılmış ise iki hafta ,kanamalı bir Dermapen işlemi yapılmışsa 3-4 hafta arasında değişebilir. En az üç seans uygulamak gerekir.

 

Dermapen uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler

  • Uygulama bittikten sonra makyaj yapmamanız gerekiyor.
  • Eğer dışarıda bulunacaksanız mutlaka bir güneş koruyucu sürülmeli.
  • Aynı gün hamam sauna gibi aktiviteler cildinizin hassasiyetini arttırabilir, bu sebeple ılık duş almanızı tavsiye ediyorum.
Dermapen
diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.