Dolgu

Dolgu

HYALÜRONİK ASİT vücudumuzun temel yapı taşlarından birisi, adının asit olduğuna bakmayın vücudumuzda bağ dokumuzda, yumuşak dokularımızda oldukça yoğun olarak bulunur ve dokuların onarılması ve elastikiyetinin korunmasına, cildin nemlenmesine ve su tutmasına yardımcı olur. Zaman içerisinde hyalüronik asitin azalmasının da etkisi ile cilt nemini, elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. İşte hyalüronik asit bu süreci tersine döndürmeye yardımcı olur.

Vücudumuzun temel yapı taşlarından biri olması nedeniyle yan etkisinin olmaması ve doğal yöntemler ile eksiğin yerine konulmasına olanak sağladığı için ben uygulamalarımda hyalüronik asit içeren dolgulardan başka dolguları tercih etmiyorum. Yüz bölgesinde gözaltı halkalarını gidermek, şakak bölgesini doldurmak, burun kenarındaki olukların doldurulması ve dudakların dolgunlaştırılması en sık kullandığım alanlarımdır.

Göz altı bölgesi için ışık dolgusu son derece yüz güldürücü olup, bu tip dolgular ile “da vinci” dudakları, Fransız dudakları, İtalyan- Alman dudakları ya da badem dudakları elde etmek mümkündür.

Merak Ettiğiniz Tüm Sorularınızı Doktorumuza Sorabilirsiniz.

Preservation Rhinoplasty, Rekonstrüktif Cerrahi, Estetik Cerrahi, Trend Uygulamalar ve danışmak istediğiniz daha bir çok konu hakkında...