Selülitler Kaderiniz Olmasın

Selülitler Kaderiniz Olmasın

Korkulu rüyamız selülit, sadece kilolu kişilerin derdi değildir. Kilo vermeniz selülitlerinizden kurtulmanız için yeterli olmayacaktır. Selülitlerden kurtulmak istiyorsanız, öncelikle selülit karşıtı yaşamı benimsemelisiniz. Yoksa vücudunuzdaki bu görünüm sizi aynalara küstürmeye devam edecektir. Selülitin pek çok sebebi var bunlar; genetik, yaş, hormonlar, fazla kilo ve tabiki yanlış beslenme.

Selülitin evreleri var; birinci evre dışarıdan bakıldığında belli olmayan, ikinci evre bacak bacak üstüne atıldığında veya elle tutulup sıkıldığında kendini belli eden, üçüncü evreyse dışardan bakıldığında bir portakal kabuğu görüntüsüne sahip ve en ağır halidir ki hatta bazen ağrıya bile sebebiyet verebilir.

Selülit tedavisinde birkaç farklı yöntem mevcut. Düzenli beslenme ve sporu hayatımıza dahil ettikten sonra mezoterapi, masaj teknikleri ve bölgesel uygulamalardan faydalanabiliriz.

Bunların içinde etkili olan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum trilipo adı verdiğimiz bir yöntem. Cilt altını yaklaşık 40-42 C°’ye kadar Radyo Frekans enerjisi ile oradaki dolaşımı hızlandırmak ve yağ hücrelerini parçalamak için ısıtıyoruz. Aynı zamanda Radyo Frekans enerjisi ile birlikte bir kas aktivasyonu programı da ekleyebiliyoruz, bundaki amaç Kollajen liflerin sıkılaşmasını ve uzun dönemde de kollajen yenilenmesi sağlamaktır. Böylece Radyofrekans enerjisi ve kas aktivasyonu yardımıyla derinin yeniden şekillenmesi sağlanıyor. Ayrıca dinamik kas aktivasyonu sayesinde kas liflerine yaptığı uyarı ile kaslarda tonus artışı ve sıkılaşma görülüyor.

Sizin için uygun olan program hazırlandıktan sonra uygulama süresi yaklaşık her bir bölge için 20 dk ila 40 dk arasında değişilik gösterebilir. Toplamda haftada bir olmak üzere 6 -12 seanslık bir program kişiye özel hazırlanıp yapılmaktadır.

Şima Dumlupınar

Merak Ettiğiniz Tüm Sorularınızı Doktorumuza Sorabilirsiniz.

Preservation Rhinoplasty, Rekonstrüktif Cerrahi, Estetik Cerrahi, Trend Uygulamalar ve danışmak istediğiniz daha bir çok konu hakkında...