Sivilceli Cilt Kâbusunuz Olmasın

Sivilceli Cilt Kâbusunuz Olmasın

Sivilceli bir cilde sahipseniz elbette böyle yaşamak zorunda değilsiniz. Öncelikle bunun nedeni araştırılmalı hormonel bir dengesizlik var mı? Ergenlik döneminde sivilce problemi yaygın bir durumdur. Sivilce, diğer hastalıklarla da beraber görülebilmektedir. Adet düzensizliği olan, fazla tüylenme görülen kadınlarda polikistik over olarak adlandırılan hastalık tanıda değerlendirilmelidir. Bu hastalarda testosteron başta olmak üzere hormon, yağ ve şeker düzeyleri ile insülin seviyesi ölçümleri yapılmalıdır. Eğer kişinin böyle bir problemi yoksa sadece cildinin yağlı olmasından kaynaklanıyorsa o zaman sivilce problemini tedavi etmek daha kolaydır.

Öncelikle ciltteki yağ dengesini kontrol altına almak gerekiyor bunun içinde yağlı ciltlere özel ürünlerden faydalanıyoruz. Düzenli yapılan bir temizlik, tonikle gözenekleri sıkılaştırma ve bir antioksidan serumla dengeyi koruma olarak tamamlanabilir. Bu noktada Skin Ceuticals Blemish serisinden faydalanmak mümkün. Sebum dengesini kontrol altına aldıktan sonra yüzdeki aktif sivilcelere siyah noktalara ve geniş gözeneklere uygun bir tedavi protokolü oluşturuyoruz. Bunun içinde medikal bir cilt bakımı olan Oksigeneo en başında yer alıyor. Cildi derinlemesine temizliyor, oksijenlendiriyor, hafif bir dermabrazyon yapıyor, bu sayede cildin üst tabakasını soyuyor. Bu bakım, 4-6 seans olarak tamamlanırsa genişlemiş gözeneklerden sivilce izlerinden % 50 ila %70 arasında kurtulmak mümkün.

Daha ileri bir boyut tedavi seçeneği olarak yine İğneli radyo frekans sayesinde cilt altındaki yağ bezlerinin kontrolü sağlanır. Cilde verilen galvenik akım sayesinde orada daha alkali bir ortam oluşur ve pH seviyesi düşer. RF ısı etkisi üzerine uygulanan elektriksel etki, ciltte devamlılık gösteren bir doğal yara iyileşme prosesini başlatır. Cilt içinde; fibroblast aktivasyonu, yeni kolajen ve hyaluronik asit üretimine katkı sağlar.

Hibrit enerji ile cilt yapı taşlarından Hyaluronik asit’te %35 ve elastin liflerde 6 kat artış sağlanır. Kontrollü bir şekilde cilt hattına hasar verilir ve yeniden iyileşme süreci başlatılmış olur. Üç ila beş seans aralığında uygulanan bu tedavi sayesinde gözenekler sıkılaşır. Cilt altı yeniden Kolejen üretmeye başlar, cilt yeniden yapılanır ve daha sıkı bir halde geri döner. Bu sayede cilt iyileşir.

Şima Dumlupınar

Merak Ettiğiniz Tüm Sorularınızı Doktorumuza Sorabilirsiniz.

Preservation Rhinoplasty, Rekonstrüktif Cerrahi, Estetik Cerrahi, Trend Uygulamalar ve danışmak istediğiniz daha bir çok konu hakkında...