Yeni Nesil Cilt Bakımı OXYGENEO

Yeni Nesil Cilt Bakımı OXYGENEO

Yeni Nesil Cilt Bakımı OXYGENEO OxyGeneo etkisini nasıl gösterir?
Besleyici değeri yüksek NeoRevive ve NeoBright jeller deri yüzeyinde Capsugen ile temas ettiğinde OxyGeneo TM etkisini göstermeye başlar. Döner bir başlığa takılan Capsugen yardımıyla deriye uygulanan jel etkili bir temizlik ve mekanik bir soyma işlemine başlar.

OxyGeneo TM bu işlem sırasında yoğun karbon dioksit içeren son derece küçük taneciklerin deri üzerinde küçük baloncuklar halinde (sanki efervesan bir ürünün suda erimesine benzer şekilde) yayılıp açılmasını sağlar.

Karbon dioksit yönünden zengin olan bu içerik deride “Bohr etkisi” adı verilen fizyolojik bir yanıtı tetikleyerek dokuların oksijen içeriğini artırır. Böylece;

Uygulamanın yapıldığı bölgede kan akımı artar,
Kan akımındaki bu artış bölgede oksijen içeriği daha yüksek bir kan sirkülasyonu yaratır,
Oksijen içeriği yüksek bu kan sirkülasyonu da bölgedeki dokuların metabolizmasını artırır. OxyGeneo TM uygulaması mikrodermabrazyon işleminde olduğu gibi derinin en üst katmanındaki ölü hücreleri hafifçe soyarak uzaklaştırır, cilt pürüzlerini giderir ve yeniler. OxyGeneo TM  tüm cilt tipleri için uygun ve iritasyona yol açmayan bir uygulamadır. Capsugen adı verilen başlıkların jel yapısındaki etken maddelerle teması sonucu besleyici bileşenlerin deriye nüfuz etmesi ve derinden temizlenmesi sağlanır. Bu amaçla cilt gençleştirme ve anti-aging etkili NeoRevive ile parlaklık ve renk bütünlüğü sağlamaya yönelik NeoBright jeller kullanılır. Uygulama sırasında deri yüzeyinde oluşan Co2 kürecikleri deride fizyolojik bir yanıt oluşturarak, oksijen yönünden zengin bir kan akımının bölgeye yönlenmesini ve derinin o bölgesinin metabolik açıdan canlanmasını sağlarlar, bu canlılık jel yapısındaki etken maddelerin emilimini de kolaylaştıracaktır.

OxyGeneo TM 3 yaşamsal süreci aynı anda harekete geçiren tek ürün teknolojisidir:

Etkin bir deri temizliği ve hafif bir mekanik soyulma,
Derinin doğal bir süreçle içten dışa oksijen içeriğinin artması ve toksinlerden arınması,
Jel yapısındaki besleyici aktif bileşenlerin epidermise infüzyon yoluyla geçişinin sağlanması.
Sonuçta deri yüzeyi arınır, saflaşır ve beslenir.

Deri pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşurken dengeli ve ışıltılı bir hale gelir. Uygulama sonunda cildinizdeki pürüzler azalacak, bu pürüzsüzlük hissi aynı zamanda görünür hale gelecek, cildinizin renk ve doku bütünlüğü artacak, ince çizgi ve kırışıklıklarınızda azalmalar gözlenebilecektir.

Merak Ettiğiniz Tüm Sorularınızı Doktorumuza Sorabilirsiniz.

Preservation Rhinoplasty, Rekonstrüktif Cerrahi, Estetik Cerrahi, Trend Uygulamalar ve danışmak istediğiniz daha bir çok konu hakkında...