Meme Ucu Renklendirme

Ameliyatsız Estetik

Meme Ucu Renklendirme

Areola Pigmentasyonu

Meme ucunu çevreleyen koyu renkli halkaya Areola denir. Büyüklüğü, rengi, şekli kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Anatomik olarak 4 cm  ile 5 santim arasında çapı değişmekle birlikte ,10-12 santim olarak da dev meme başlarını görmek mümkündür. Meme başı olduğundan büyük olan kişilerde ise meme küçültme ameliyatı veya kendi başına meme başı estetiği ile normale dönmeleri mümkündür.

 Meme Ucu Renklendirilmesi

3D Efekti ile yeniden meme başı

Aslında, meme başı areola mikro pigmentasyonu tıbbi bir dövmedir. Mastektomi sonrası, meme rekonstrüksiyonu yapılan hastalara doğal ve gerçekçi bir görünüme kavuşması için meme başı areola, rekonstrüksiyon üzerinden 3D efekti kullanılarak yeniden yapılır.

Geçirilmiş herhangi bir meme ameliyatından sonra kaybolan veya azalan pigmentlerin yerini doldurmak için de yapılabilir.

Bir meme ucunun yapılma süresi yaklaşık 30 dakika kadardır. Tek bir meme başında problem var ise yine de iki meme başı birden yapılır bunun da nedeni, iki meme başının aynı renkte gözükmesini sağlamak içindir. İlk seans yapıldıktan sonra, üç gün işlem bölgesine su değmemeli ve önerilen antibiyotikli pomat kullanılmalıdır. Yaklaşık bir ay sonra %50  pigmentlerde açılma olacaktır, İkinci seans bu aşamada bir rutuş olarak yapılır. Uygulamanın etkinliğini ortalama iki ila üç yıl arasında değişir. Yılda bir yapılan rötuşlarla süre uzatılabilir. Meme ucu renklenmesinde kesinlikle doğal pigmentler kullanılmalı dövme boyaları kullanılmamalıdır.

Meme kanserinden sonra göğüs tamamen alındıysa cerrah yeniden bir meme ucu yapabilir ve renklendirme ondan sonra yapılabilir. Ama meme ucunu yapmak mecburi değildir ,3D efekti ile de sanki uç varmış gibi görüntü sağlanabilir.

Meme ucu renklendirilmesi ne zaman yapılabilir?

Kişinin tüm cerrahi operasyonları bitmiş olmalı ve en az üzerinden 4-6 ay geçmesi gerekir. Bunun da sebebi meme tamamen şeklini almış olmalıdır.

 

Medikal Makyaj Yapan Kişinin Önemi

13 yıl ameliyathane de Anestezi Teknikeri olarak çalıştım. 2016 yılından itibaren Plastik Cerrahi alanında Prof. Dr. Mithat Akan ile çalışmaktayım. Cerrahi süreçler ve yara iyileşmelerini yakından takip ediyorum.

Cildin iyileşme süresini verdiği tepkileri anlayabiliyorum. Medikal makyajı yapmadan önce cildi ve dokuyu çok iyi değerlendirebiliyorum. Kararlarımı bu doğrultuda alıyorum.

Bir sağlık çalışanı ve  medikal makyaj uzmanı olarak sizin için tabii ki de en iyisini istiyorum.

Kendinizi lütfen güvenli ellere emanet edin...

 

Uzman Estetisyen Şîma DUMLUPINAR

 

Meme Ucu Renklendirilme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Uygulama yapılan bölgede birkaç gün sonra pigmentasyon rengi koyulaşabilir korkmayın.
 • Kabuklanmaları ve mikrop kapmasını önlemek için, antibotikli pomad’ı temiz bir pamuklu çubuk kullanarak uygulayın. 7 gün boyunca günde 3 kez yeterli olacaktır.
 • Uygulama yapılan bölgeye 10 gün boyunca krem, temizleyici, veya başka herhangi bir ürün kullanmayınız.
 • Sauna veya uzun buharlı duşlar yapmayınız. (10 gün boyunca)
 • Üç gün sonra ılık duş alabilirsiniz.
 • Uygulama yapılan bölgeyi kaşımayın, bir kabuklanma oluşursa kesinlikle soymayın. Kendi kendine dökülmesine müsaade etmelisiniz.
 • İşlemden sonra 3-4 hafta boyunca doğrudan güneşe maruz kalmaktan veya bronzlaşmaktan lütfen kaçınınız.
 • İlk 1-2 gün aşırı terlemekten kaçınınız. (Spor, tempolu yürüyüş vb.) 
 • Uygulama yapılan bölgede 4 hafta boyunca ağda, tüy sarartıcı ve tüyleri yok etmek için herhangi bir ürün kullanmayınız.
 • Kesinlikle Vazelin kullanmayın ve arkadaşlarınızın bakım sonrası tavsiyelerini DİNLEMEYİNİZ!
 • En geç 6 -8 hafta sonra 2. Kontrol seansı yapılmalıdır.
 • Herkesin cildi farklıdır. Kişinin hayat tarzı, genetik faktörler de iyileşme sürecini etkilemektedir.

İyileşme süresinde herhangi bir sorunuz veya problemiz olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.