Meme Ucunda Vitiligo

Ameliyatsız Estetik

Vitiligo cilt üzerinde leke şeklinde beyazlıklar olarak kendini gösterir. Vitiligo her 100 kişiden birinde görülen bir hastalıktır. Vitiligo belirtileri, çoğunlukla cildin güneş ışığına maruz kalması sonucu ortaya çıkmaya başlar. Yüz el ayak gibi güneşi daha çok alan bölgelerde daha belirgin olarak ortaya çıkabiliyor.

Vücudun çeşitli bölgelerinde de kendini gösterebiliyor ,meme ucunda vitiligo da bunlardan bir tanesidir.

Areola da pigment kaybı bazen tek meme ucunda veya iki meme ucunda da birlikte görülebilir.
Böyle bir durum meydana geldiğinde,

Medikal pigmentasyon olarak adlandırılan areola renklendirilmesi yapılabilir.
Meme başı renklendirilmesi bitkisel kök boyalarla yapılır. Kalıcılığı 1-5 yıl arasında değişkenlik gösterir, bunun da sebebi hem cildin sahip olduğu genetik özellikler hem de kişinin hayat tarzıyla ilgilidir. Örnek vermek gerekirse havuz ,hamam ,sauna ,sıcak duş gibi etkenler açılmayı hızlandırır.
Meme başı renklendirilmesi iki seanstan oluşur. İşleme başlamadan önce meme başı lokal anestezik kremle uyuşturulur ,yaklaşık 15 /20 dakika beklenir. Daha sonrasında medikal pigmentasyon işlemine başlanır. İşlem yaklaşık 45 dakika 1 saat kadar sürer. İşlemden sonra uygulama bölgesi kapatılır. 3 gün boyunca işlem yapılan bölgeye kesinlikle su değmemeli ve kişi antibiyotikli pomad kullanmalıdır. Antibiyotikli pomadı en az bir hafta kullanmak gerekir. İkinci seans bir ay sonra yapılır.

Aklınıza takılan SORULAR için Kliniği arayıp ( 0530 130 4989 ) detaylı bilgilendirme alabilirsiniz ya da e-posta ile sorunuzu gönderebilirsiniz.

 

Uzman Estetisyen Şîma DUMLUPINAR

Meme Ucunda Vitiligo
diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.