Prof. Dr. Mithat Akan Kimdir?

1970 yılında Çankırı’da doğdum. Tıp eğitimini AÜ tıp fakültesi tamamladıktan sonra Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığımı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden aldım. Daha sonra Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2005 yılına kadar uzman ve başasistan olarak çalıştım. 2005 yılında Doçent unvanını aldım ve 2005 - 2010 yılları arasında yine Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanes’inde klinik şef yardımcısı olarak görev aldım. 2010 yılında yapılan sınav ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğine şef olarak atandım. Yaklaşık üç sene klinik şefliğinin ardından 2013 yılında Medipol Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik anabilim dalında Profesör unvanı ile çalışmaya başladım. Ocak 2016 itibarı ile muayenehanemde hasta kabulüne başladım.

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi alanında altı ay süreyle alanında isim yapmış cerrahlar ile birlikte çalıştım. Kraniosinostoza olan ilgim ilk burada yeşermeye başladı. Sonrasında Türkiye’de bu konu üzerinde son derece yoğun çalışmalarda bulundum.

2004 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi çalıştayında uzman dalında klinik dal birincilik ödülü aldım. Yüzün üzerinde uluslararası ulusal makalem mevcut olup çeşitli dergi ve kitapların yazılmasında katkım olmuştur. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığımın yanı sıra Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi ve El Cerrahisi uzmanlıklarım da bulunmaktadır. Plastik ve estetik cerrahinin hemen her alanıyla son derece ilgili olmakla birlikte özellikle burun estetiği ve revizyonu, meme estetiği ve karın estetiği ile ilgilenmekteyim. Bunun yanı sıra özellikle doğumsal anomaliler, dudak damak yarıkları, kafa şekil bozuklukları (kraniosinostoz), çene ankilozları çene eklemi bozuklukları ve deri tümörleri (özellikle malign melanom) özel ilgi alanlarımdır. Bu konudaki deneyim ve tecrübelerim ile hastalarıma yardımcı olmaya yeni ofisimde devam etmekteyim.

Meslek hayatımda olmazsa olmaz olarak kabul ettiği düsturlardan bir tanesi de hasta memnuniyeti ve hasta ile hekim arasındaki güven bağının kurulmasıdır. İstekleriniz ellerimizde hayat bulsun…

Merak Ettiğiniz Tüm Sorularınızı Doktorumuza Sorabilirsiniz.

Preservation Rhinoplasty, Rekonstrüktif Cerrahi, Estetik Cerrahi, Trend Uygulamalar ve danışmak istediğiniz daha bir çok konu hakkında...