P.R.P.

Platelet Rich Plasma

PRP uygulamasına kişiden kan alımı işlemi ile başlıyoruz.Hastanın kolundan 8 cc ile 20 cc arasında özel PRP tüpüne kan alınır. Kan santrifüj işleminden geçirilerek, trombositten zengin plazma kısmı ayrılır. Bu kandan yaklaşık 1-2 cc trombositten zengin plazma (buffy coat ) elde edilir.
 
PRP uygulaması aynı zamanda dermapen adı verilen bir cihaz ile birlikte uygulanabilir.
PRP uygulaması tek başına uygulanabildiği gibi bazı durumlarda iğneli radyofrekans cihazları ile birlikte kullanılarak kırışıklık, cilt sarkmaları,pigment düzensizliği ve lezyonların tedavisinde daha etkili ve hızlı sonuçlar elde edilmesini sağlar.
Trombositten zengin Plazma kısmı yapılacak olan cilde napaj yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın temelinde doku yenilenmesi vardır. PRP sonrasında kişi hemen rutin hayatına devam edebilmektedir. PRP ortalama ayda bir seans olarak, 3 kere yapılması yeterli olacaktır. Sonrasında yılda bir tekrarlanabilir. Bu yöntemin en önemli avantajı, özel plazmanın hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

PRP hangi bölgelere uygulanır ve etkisi nasıl olur?

Yüz boyun dekolteye uygulanır
 • Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır
 • Sadece yeni kollajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler
 • Kırışıklıkları ve çizgileri "deriyi doldurarak" değil "gençleştirerek" giderir.
İlk uygulamadan sonra sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalıdır.

Prp ile Güçlü Saçlar

Saç Neden Dökülür? Ne Yapabiliriz?

Sağlıklı bir saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur, kişi de yıkanma ve taramaya bağlı olarak günde ortalama 100-150 adet saç teli dökülmesi meydana gelir.
Saç dökülmesi;
 • hormonal,
 • beslenme şekli (hazır gıda tüketimi, vitaminsiz beslenme, çinko, demir, a vitamini ve b12 eksikliği gibi),
 • kimyasal maddelere maruz kalmak (boya, röfle),
 • genetik yatkınlık,
 • sistemik hastalıklar,
 • ilaçlar (kanser tedavisi)
 • psikolojik stres
 • saçlı deri hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilir.
Sağlıklı bir insanda saç dökülmeleri 2 aya kadar sürebilir.Yılda 3 kez tekrarlanan ve 2 ayı aşması ise bazı ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi uzman Dr yardımı alınmasını gerektirir.
 
Hastalıklar ve etken ortadan kaldırılıp tedavi edildikten sonra, bu tedavilere ek olarak veya kendi başına saç köklerini güçlendirmek, kalınlaştırmak ve beslemek adına PRP uygulaması yaptırılabilir.
Saçlı deriye uygulanacak olan PRP 3-4 hafta ara ile üç seans yaptırılabilir. PRP hazırlığı çok önemlidir , etkinliğini % 90 etkiler. Tabii ki burada kullanılan tüpün kalitesi de çok önemlidir. PRP hazırlandığında Trombositten zengin olan kısım "buffy coat" enjekte edilir. PRP ilk etkisini saç dökülmesini azaltma olarak gösterir sonrasında saç telin de kalınlaşma başlar.Etkinliğin tamamen oluşması 3 -6 ay arasında tamamlanır.
PRP yılda bir gibi tekrarlanabilir.
Stresli bir yaşamdan uzak durarak ve düzenli beslenerek kendimizi çok daha iyi koruyabiliriz.

 

Prp Nedir?
diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.