Dolgu Uygulamaları

 HYALÜRONİK ASİT vücudumuzun temel yapı taşlarından birisi, adının asit olduğuna bakmayın vücudumuzda bağ dokumuzda, yumuşak dokularımızda oldukça yoğun olarak bulunur ve dokuların onarılması ve elastikiyetinin korunmasına, cildin nemlenmesine ve su tutmasına yardımcı olur. Zaman içerisinde hyalüronik asitin azalmasının da etkisi ile cilt nemini, elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. İşte hyalüronik asit bu süreci tersine döndürmeye yardımcı olur.

Vücudumuzun temel yapı taşlarından biri olması nedeniyle yan etkisinin olmaması ve doğal yöntemler ile eksiğin yerine konulmasına olanak sağladığı için ben uygulamalarımda hyalüronik asit içeren dolgulardan başka dolguları tercih etmiyorum. Yüz bölgesinde gözaltı halkalarını gidermek, şakak bölgesini doldurmak, burun kenarındaki olukların doldurulması ve dudakların dolgunlaştırılması en sık kullandığım alanlarımdır.

Göz altı bölgesi için ışık dolgusu son derece yüz güldürücü olup, bu tip dolgular ile “da vinci” dudakları, Fransız dudakları, İtalyan- Alman dudakları ya da badem dudakları elde etmek mümkündür.

Dudak büyütme iki değişik yöntemle yapılmaktadır. Kalıcı yöntemde PTFE denilen sıvı silikon ya da silikondan tamamen farklı son derece doku ile uyumlu bir materyal kullanılarak bir ömür boyu dudak büyütmeyi sağlamak mümkündür. Öte yandan en sık kullanılan yöntem ise vücudumuzda çok yaygın olarak bulunan hyaluronik asit içeren dolgu materyallerinin kullanılmasıdır. Dünya çapında kendini ispatlamış kalitesinden ödün vermeyen ürünlerin kullanımıyla 12-18 aya kadar etkinlik sağlayan özlemini duyduğunuz “da Vinci” dudaklarına dakikadalar içerisinde neden kavuşmayasınız.

Akıllı Dolgu (Ellance)

Dermal bir dolgu olup kolajen üretimini uyarır. Cildin gereksinimlerini karşılayabilecek bir dolgudur. Akıllı dolgu sadece yüz için değil el için de oldukça güvenilir ve sonuçları güzel olan bir uygulamadır.Akıllı dolgu kaş kaldırmak için, yanakları yükseltmek ve hacim kazandırmak, Nazobial çizgileri, çene şekillendirme ağız çevresi çizgileri ve şakaklara hacim kazandırmak için mükemmel bir uygulamadır.Karboksimetilselüloz ve polikaprolakton kombinasyonu olan ürün uygulamalardan sonrakin 3 aya etkinliğini artırarak gösterir.

Nasıl uygulanır?
Uygulanacak olan bölgeye lokal anestezi krem sürülüp 15 20 dakika kadar beklenir.
Uygulama yapılacak olan bölgeye mikro iğnelerle veya kanülle enjekte edilir.

Etki ne zaman görülür?
Etkisi 3 aya kadar giderek artan bir etki olur,uygulama yapıldıktan bir hafta süreyle çok sıcak ortamlarda durulmalıdır.

Uygulama sıklığı?
Ortalama süresi iki yıl kadardır.

Dolgu Uygulamaları

Nazolabial Dolgu

Yüzündeki derin çizgilerden kurtul...

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı verilir. Bu çizgiler belirgin ise yorgun, mutsuz ya da daha yaşlı görünebilirsiniz. Nazolabial Dolgu, yaşa bağlı olarak burun ve dudak kenarı hattında derinleşen bu çizgilerin yumuşatılması ve yüzün genç bir görünüme kavuşması için uygulanır. Nazolabial dolgu uygulaması için hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir

diger-yuz.png

YÜZ ESTETİĞİ


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.