Hifu-Ulthera

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Zamanla cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yerçekimine yenik düşerek sarkmaya meyilli hale gelir. Orta yaşlarda cerrahi tedavi için erken olup ama bu durumdan rahatsız olan kişiler için Hifu oldukça başarılı bir seçimdir. Sadece şakak yanaklar ve boyun için değil kollar ve göbek içinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Örnek vermek gerekirse yüz için 1,5 mm, 3 mm ve 4,5 milimetrelik olan özel başlıkları kullanılır. Buradaki amaç her farklı derinliğe hitap ederek, ses dalgalarının kullanılması ile cildin toparlanması olur. Hifu (ulthera) yüksek odaklı ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kolajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

Nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak olan bölge yüz ise lokal enjeksiyon yapılır, karın ve kollar için (bir jel yardımı ile yüz için 1,5 mm 3.0 mm 4,5 mm diğer bölgeler için 8.0 13 mm başlıklar kullanılarak uygulama yapılır.)herhangi bir lokal anestezik uygulamaya gerek yoktur.

Etki ne zaman başlar?

Etki 90 günde maksimum seviyeye ulaşır.

Uygulama sıklığı?

Hifu ortalama iki yıl etki süresi vardır iki yılda bir istenirse tekrarlanabilir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl uygulanır?

Yüzümüze ilk önce lokal anestezi krem sürülür 15-20 dakika kadar beklenir. Daha sonra uygulamaya geçilir. İki santimetre karelik başlıklarla uygulama yapılacak olan bölgenin tamamı taranır. Bu başlıklarda mikro iğneler bulunur ve yüzünüze minik kanallar açılır ve buralardan elektromanyetik dalgalar iletilir. Yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer, işlem bittikten sonra hafif bir sızı hissedilebilir. Yüzde hafif bir pembe görüntü olabilir, normaldir. Yaklaşık 20-30 dakika sonra bu pembelik solmaya başlar. Aynı gün işlem bittikten sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Aynı gün sıcak duş almanız uygun değildir, ciltte hassasiyet yaratabilir. İşlemden sonra ciltte ertesi gün hafif bir kabuklanma gözlenebilir. Doktorunuzun veya estetisyeninizin önerdiği krem ürünleri veya antioksidan serumları kullanabilirsiniz.

Etki ne zaman görülür?

Yaklaşık bir hafta sonra etki görmeye başlarsınız. Tedavideki maksimum etkiyi görmek için tüm seanslar bittikten sonra yaklaşık bir ile üç ay geçmesi gerekir.

Ne sıklıkla Uygulanmalı?

Yılda bir bu tedaviyi yaptırabilirsiniz.

Hifu-Ulthera

İğneli Radyo Frekansı

İğneli Radyo Frekans enerjisi ile yeni bir cilde sahip olmak mümkün. İki farklı sistemden oluşan bu teknoloji ciltte yeniden yapılandırmayı hedefliyor. Hibrit enerji ve fraksiyonel başlık ile medikal estetik de yeni bir dönem açıyor. Hibrit enerji herhangi bir iyileşme süreci gerektirmeden hacim kazandıran güvenilir bir uygulama. Bu uygulamadaki amaç elektriksel mikro ablazyon yapmak, hem dermisi hem de epidermisde herhangi bir yan etki oluşturmadan bir iyileşme süreci gerektirmeden ikili bir etki yaratmaktır. Yararları; dermal volüm artışı sağlayarak dolgu etkisi yaratmak, minimal yüz germe etkisi, konforlu iyileşme süreci, deri yaşlanmasını önleyici, gözenekler de sıkılaşma sağlayan bir uygulamadır.

Fraksiyonel Radyo Frekans enerjisi deride bir yenilenme işlemi sağlar. Yarattığı mikro hasar doğal yara iyileşmesi mekanizmasını tetikler ve bu sayede yeni kolajen oluşumu sağlıklı bir doku gelişimi meydana gelir.

Bu iki uygulama ile yüzeysel pürüzler giderilir leke ve skar görünümünde azalma sağlayarak cildi daha mükemmel görünüme kavuşturur.

İğneli Radyo Frekans uygulamalarında amaç genel anlamda daha genç daha sıkı bir cilde kavuşmaktır. Ayrıca daha sıkılaşmış gözenekler sağlar, sivilce lekelerinden ve sivilce izlerinden kurtulmayı hedefler, aynı zamanda minimal bir volüm artışı da sağlar.

diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.