Jinekomasti

Jinekomastiyi erkeklerde kadın tipi meme olarak tarif etmek mümkündür. Jinekomasti hayatımızda üç dönemde fizyolojik olarak karşımıza çıkmaktadır. Birincisi çocuğun doğduğu dönemde annesinden geçen östrojenlere bağlı olarak yeni doğan döneminde gözlenen jinekomasti, ikincisi ergenlik döneminde karşımıza çıkan jinekomasti, üçüncüsü ise yaşlılık döneminde testesteronun göreceli olarak azaldığı ve östrojenin arttığı dönemdir. Bunların dışında karşımıza çıkan jinekomasti genellikle sebebini bilemediğimiz ve herhangi bir patolojiye dayandıramadığımız jinekomastilerdir ki bunlar tüm jinekomastilerin yüzde seksenini oluşturur. Bir diğer grup ise çeşitli patolojilere bağlı olarak görülen gruptur ki çeşitli tetkiklerin ardından tedavilerini son derece başarılı bir şekilde yapmak mümkündür.

Jinekomasti kendi içinde 1., 2. ve 3. derece olarak sınıflandırılır. Genel olarak jinekomastinin her üç tipinde de VASER yani ultrasonik liposakşın yöntemi ile bir ya da birkaç tane yarım santimetre uzunluğunda ki delikten girilerek yapılan liposakşın ile hastalarımın %90’nında probleme çözüm bulunabilmektedir. Bu yöntem ile son derece tatminkâr sonuçlar almak ve bu sebepten dolayı toplumla bağlantısını koparmış seviyeye gelen bireyi tekrar kazanmak mümkündür.

Jinekomastiden muzdarip olan erkekler, merak etmeyin operasyondan yalnızca 3-4 hafta sonra denize özgürce girebileceksiniz!

Jinekomasti
Jinekomasti
diger-meme.png

MEME ESTETİĞİ


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.