Yüz Gençleştirme

Artık yaşlı yorgun ve bitkin görünen sarkmış ve yoğun kırışıklık içeren yüzleri yeniden canlandırmak sizlerin kararınız ile birlikte bizim elimizde. Bunun için elimizde çeşitli alternatifler bulmaktadır. Yüz gençleştirme operasyonlarını ameliyatsız ve ameliyat ile kombine yöntemler olmak üzere iki gruba ayırmak mümkün. Bana başvuran hastalarımın öncelikle bu iki yöntemden hangisi için uygun olduğunu belirliyoruz. Uygun yöntem belirlendikten sonra (eğer ameliyatsız bir yöntem seçilecek ise) global anlamda yüze yeni ve eski dinamizmini yeniden kazandırmak için uygun olabilecek yöntemleri hastalarımla tartışarak yapılacak işlemlere karar vermekteyim. Bunlar içerisinde dolgu maddeleri, yağ enjeksiyonları, soyma (peeling) şeklinde işlemler tek başına ya da kombine olarak uygulanabilir. Yüz cildinin ve boynun ince kırışıklıklarının açılması ve daha canlı bir görünüm elde edilmesi mümkündür.

Dolgu malzemeleri ile gözaltları, yanaklar, burun kenarındaki oluklar, dudaklar ve diğer ihtiyaç olan bölgelerin doldurulması bütünsel olarak yüze yaklaşımın bir parçasıdır. Öte yandan çeşitli ipler ile yüz askılama yöntemleri de tek başına ya da kombineli olarak kullanılabilir.
Eğer hastamı cerrahi bir yöntem ile tedavi edeceksem kaşlara, üst ve alt göz kapaklarına, yanaklara, yüze ve boyna uyguladığım cerrahi yöntemlerle kişinin daha dinamik daha canlı ve daha genç görünmesi ile kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olmaya çalışıyorum.

Yüz Gençleştirme

Yüz ve boyun estetik cerrahisini orta yüz ve aşağı yüz olmak üzere ikiye ayırmak mümkün. Aşağı yüz ve boyun estetiğini aynı anda yapmak operasyonların bütünlüğü açısından önem arz etmektedir. Orta yüz estetiğinde genellikle alt göz kapağından veya saç içerisinden yapılan müdahalelerle sarkmış olan yanak dokularının tekrar eski hacmine kavuşturulması ve yukarı asılması işlemi gerçekleştirilir. Aşağı yüz ve boyun estetiği ise bir bütün olarak ele alındığında kulak önünden kulak arkasına uzanan bir kesi ile orta yüzü ve boynu ve boyun kaslarını da içine alacak şekilde toparlamak mümkündür.

Gençliğin ifadesi olarak anılan çene her iki göz kenarları arasında kalan ters üçgenin sağlanması yüzde gençlik ifadesini ortaya çıkartır. Yaşlanmayla bu ters üçgenin bozulduğu ve dokulardaki sarkmayla birlikte yaşlı ifadenin tüm yüzü ele geçirdiği gözlenir. Yaşlanma bulgularını tersine çevirerek genç bir ifadeye dönüşmesi ile sizleri daha mutlu ve hissettiğiniz yaşta ya da yakınlarında göstermek mümkündür. Genellikle iki hafta içerisinde sosyal hayata ve iş hayatına dönebilir, fiziksel ve ruhsal olarak hızla iyileşmeniz mümkün olmaktadır.

Yüz Gençleştirme
diger-yuz.png

YÜZ ESTETİĞİ


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.