Plazma Tedavisi

Ameliyatsız bir uygulama olup en çok kullanılan bölge göz kapağındaki deri fazlalığı için olup ayrıca derin çizgilerin tedavisinde de en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden biridir. Göz kapağında ki fazlalıklardan rahatsız olan kişiler için ameliyatsız bir seçenek olup yaz aylarında yapılması uygun değildir. Çünkü orada bir skar dokusu oluşturuyoruz bunun da bir iyileşme süreci vardır (3-4 hafta kadar)kış ayları daha uygundur güneş alan bölge de renk koyulaşması olasılığı daha yüksektir.

Uygulamanın yapıldığı bölgede gaz halinde bulunan su buharı ve azot, yüksek enerji ile plazma enerjisine dönüştürülür. Bu enerji ile cilt üzerindeki lezyon buharlaştırılarak problemli dokular yok edilirken, yeni doku oluşum süreci de başlatılır. Uygulama esnasında kanama olmayışı önemli avantajdır.

Bölgesel olarak ciltte sıkılaşma, fazla deriden kurtularak toparlanma meydana gelmektedir. Uygulama bir çok bölgeye yapılabilir.Göz kapağı haricinde kaz ayaklarına,nazobial çizgilerine, özellikle dudak üstü çizgilerine ,kulak kenarındaki çizgilere ,cilt lekelerine ve sivilce skarlarına olsukça etkin bir uygulamadır.

Nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak olan bölgeye enjeksiyon olarak lokal madde enjekte edilir birkaç dakika sonra işleme başlanabilir.

Etki ne zaman görülür?

Uygulama yapıldıktan bir hafta on gün içerisinde minik bir kabuklanma olur üç hafta içerisinde bu kabuklar soyulmaya ve yeni deri oluşumu başlar yaklaşık bir ay birbuçuk ay sonrada uygulama kendini belli eder gerekirse ikinci üçüncü seanaslar tekrarlanabilir.

Uygulama sıklığı?

Zamanla birlikte elastikiyetini kaybeden deriye uygulama tekrarlanabilir bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Plazma Tedavisi
diger-ameliyatsiz.png

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

bilgi {@} mithatakan.com

Varyap Sheraton Business Tower Kat:3 No:38 Ataşehir / İSTANBUL

Takip Edeyim

Bir "TIK" Yakındayız

Please publish modules in offcanvas position.